Artykuł o Moskito Guard można byłoby zacząć tytułem: MOSKITO GUARD NARESZCIE W POLSCE!
Z wieku pary w XXI
Z wieku pary, a na pewno czasów wojen połowy XX wieku mamy trujące preparaty oparte o DEET. Substancja ta w większym stężeniu (a tylko wtedy faktycznie działa) śmierdzi, drażni skórę, nie nadaje się dla dzieci i kobiet w ciąży i może mieć fatalne skutki uboczne przy dłuższym stosowaniu.
Moskito Guard to wiek XXI. Preparat oparty na ikarydynie, który pozwala na odstawienia z ulgą wszystkiego co ma DEET. Oczywiście podstawą dla nas jest SKUTECZNOŚĆ, a Moskito Guard jest niezwykle skuteczny, owady nas po prostu nie widzą lub raczej nie wyczuwają. W Polsce można zrobić test tam gdzie jest plaga komarów. Posmarujcie jedną dłoń Moskito Guard, siądźcie na zewnątrz, połóżcie dłonie na stole. Zobaczcie co się będzie działo. Jakbyście mieli tylko jedną dłoń, do tej niezabezpieczonej będzie leciała chmara komarów do drugiej ani jeden.
Co wyróżnia Moskito Guard?
# SKUTECZNOŚĆ
Działa na komary, meszki, kleszcze w Polsce oraz w tropikach. Działa też na komary tygrysie roznoszące dengę i ZIKA, a są to komary aktywne cały dzień. Ale… działa również na inne owady. Przykładowo największym utrapieniem kajakarzy w Polsce są gzy i w tym przypadku Moskito Guard też pomoże!
# KONSYSTENCJA – balsam
Taka forma jest po prostu idealna ponieważ nie tracimy preparatu kiedy natryskujemy go w formie sprayu. Tutaj 100% preparatu trafia na skórę, a nie jest rozpylane w dużej części w powietrzu. Balsam ten łączy się ze skórą tworząc związaną z nią warstwę, która jest wielokrotnie odporniejsza niż to co osiada przy aplikowaniu specyfiku w sprayu. Działa do 8 godzin (na komary, do 4 godzin kleszcze) i nie wymaga ponownego aplikowania jeżeli np. zanurzyliśmy dłoń w wodzie.
# ZAPACH
Miły. Po prostu ma miły zapach. Nie ma smrodu DEET to jest oczywiste, ale też nie ma zapachu charakterystycznego dla chemicznych odświeżaczy. Ma zapach, który określany jest najczęściej właśnie słowem miły… testowano na kobietach… # BEZPIECZNY DLA DZIECI !
Dzieci nie lubią repelentów starej generacji opartych na DEET z powodów już wyżej wymienionych, ale przypomnijmy… Przede wszystkim aplikacja w sprayu sprawia, że dziecko na chwilę jest w duszącej chmurze. Nie jest to miłe i skuteczność nałożenia repelentu może być niewielka przy wyrywającym się dziecku. Najważniejsze jednak jest to, że preparaty oparte o DEET nie powinny być podawane dzieciom przed 12 (dwunastym!) rokiem życia! To wynika z badań naukowych, o których piszemy dalej.
W wypadku Moskito Guard aplikacja jest tak prosta, jak kremu przeciwsłonecznego. Wszystkie miejsca wrażliwe lub trudniej dostępne smarujemy przez nałożenie na opuszek palca kropli balsamu i rozprowadzenie go np. pod oczami, na nosek, uszy,… Dla dziecka jest to wręcz komfortowa forma zabezpieczania. Nasz Michał bardzo przywabia kleszcze i komary więc aplikowanie mu repelentów było zawsze wyzwaniem. Przy Moskito Guard nie ma żadnych problemów. Moskito Guard można używać u dzieci od 2 (drugiego) roku życia zgodnie z rejestracją w Polsce ale np. w USA jest dopuszczony do stosowania już od 6 (szóstego) miesiąca życia.
Moskito Guard spełnia przy dzieciach funkcje… edukacyjne! Tak! Edukacyjne! Dzięki formie ładnie pachnącego, miłego balsamu uczymy je, że aplikowanie repelentu nie musi być traumatycznym doświadczeniem. Takie doświadczenia zaowocują w przyszłości. Dzieci będą chętnie poddawać się tym zwykle niezbyt dotychczas miłym procedurom! Wychowane na takim przykładzie będą dbać w przyszłości o własne dzieci.
# BEZPIECZNY DLA KOBIET W CIĄŻY !
Preparaty oparte o DEET są ABSOLUTNIE zakazane dla kobiet w ciąży ponieważ może dojść do uszkodzenia płodu! Moskito Guard oparty na ikarydynie jest zalecany kobietom w ciąży m.in. ma rekomendację Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jak ważne jest dbanie o zdrowie przyszłej mamy nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Nie jest ważne który to trymestr ciąży. W razie zachorowania utrudnione lub niemożliwe jest podawanie wielu leków ze względu na płód. Tak więc skuteczna profilaktyka i stosowanie bezpiecznego repelentu to podstawa.
# RÓŻNORODNOŚĆ OPAKOWAŃ
Opakowania w jakich można kupić Moskito Guard (wszystkie 20 ikarydyny) to coś absolutnie fantastycznego! Możemy używać w zależności od sytuacji:
- pojemnik metalowy 75 ml – przeznaczony głównie jako „bazowy”. Najlepiej mieć w bagażu rejestrowym przy dalszych wojażach i używać w miarę potrzeby.
- płaski i lekki pojemnik 18 ml – przeznaczony do noszenia przy sobie “pocket”. Jeżeli nasza aktywność trwała będzie ponad 8 godzin od pierwszej aplikacji, to mamy bardzo lekki (jak wizytownik czy opakowanie na karty kredytowe) i łatwy do spakowania zapas Moskito Guard do odnowienia ochronnej warstwy.
- chusteczki nawilżane – genialny pomysł! Docenione przez komandosów. Nic nie pęknie, przedziurawi się. Do ekstremalnych wypraw, ale i do aplikowania Moskito Guard na twarz, kark lub dla dzieci… (dostępne od maja 2018)
Najlepiej używać wszystkich trzech form. Przy rodzinnym wyjeździe warto mieć wszystkie trzy opakowania. Na biwaku/kwaterze/… stosujemy pojemnik z atomizerem 75 ml. Na wycieczki, piknik nad jeziorem zabieramy opakowanie pocket i nawilżane chusteczki.
WIĘCEJ?
Przeczytaj na portalu Planeta Kobusów! Dowiesz się m.in. o niezwykle trujących właściwościach stosowanego w repelentach poprzedniej generacji DEET i dlaczego należy go omijać szerokim łukiem! (wkrótce będzie zakazany w UE).
https://www.planetakobusow.pl/?p=8378
namib.pl